Przejdź do treści głównej
You are EU

Oświadczenie w sprawie dostępności

Strona internetowa „You are EU”

To oświadczenie dotyczy treści opublikowanych w domenie: https://you-are-eu.europa.eu/

Stroną zarządza Dyrekcja Generalna ds. Komunikacji (DG COMM) Komisji Europejskiej. Strona została opracowana z myślą o wszystkich użytkownikach, również osobach z niepełnosprawnościami.

Na stronie można:

 • bez problemu powiększać widok do 200 proc.
 • korzystać z większości elementów strony z użyciem tylko klawiatury
 • korzystać z większości elementów strony za pomocą nowoczesnego czytnika ekranu i oprogramowania do rozpoznawania mowy (na komputerze lub telefonie)

Stronę zaprojektowano tak, aby była zgodna z normą techniczną dotyczącą stron internetowych i aplikacji mobilnych EN 301 549 v.3.2.1. Odpowiada to poziomowi „AA” w Wytycznych dotyczących dostępności treści internetowych (WCAG), wersja 2.1.

Zgodność z normą i wytycznymi

Strona jest częściowo zgodna z normą techniczną EN 301 549 v.3.2.1 oraz z Wytycznymi dotyczącymi dostępności treści internetowych (WCAG) 2.1 poziom AA. Więcej informacji pod nagłówkiem „Treści niedostępne”.

Ostatni test strony przeprowadzono 18 grudnia 2023 r.

Przygotowanie oświadczenia

Oświadczenie zostało zaktualizowane 11 grudnia 2023 r.

Oświadczenie opiera się na kontroli reprezentatywnej próby stron internetowych przeprowadzonej przez eksperta w dziedzinie dostępności, posiadającego akredytację IAAP, z użyciem testów ręcznych i automatycznych.

Uwagi użytkowników

Cenimy sobie uwagi użytkowników na temat dostępności strony internetowej https://you-are-eu.europa.eu/. Prosimy zgłaszać nam, jeżeli dostępność treści jest z jakichkolwiek względów ograniczona:

 • E-mail: COMM-ENERGY-CAMPAIGNatec [dot] europa [dot] eu (COMM-ENERGY-CAMPAIGN[at]ec[dot]europa[dot]eu)

Właściwy departament Komisji stara się udzielić odpowiedzi w ciągu 15 dni roboczych od daty otrzymania zapytania.

Kompatybilność z przeglądarkami i technologiami wspomagającymi

Strona https://you-are-eu.europa.eu/ zapewnia obsługę następujących najczęściej wykorzystywanych technologii wspomagających:

 • najnowsze wersje przeglądarek Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox i Apple Safari
 • w połączeniu z najnowszymi wersjami systemów NVDA, VoiceOver i TalkBack.

Specyfikacje techniczne

Dostępność strony internetowej https://you-are-eu.europa.eu/ opiera się na następujących technologiach umożliwiających jej funkcjonowanie w konkretnym zestawieniu przeglądarki internetowej z dowolną technologią wspomagającą lub wtyczką zainstalowaną na komputerze użytkownika:

 • HTML
 • WAI-ARIA
 • CSS
 • JavaScript

Treści niedostępne

Staramy się zapewnić dostępność strony https://you-are-eu.europa.eu/, ale zdajemy sobie też sprawę z pewnych ograniczeń, które próbujemy eliminować. Poniżej opisujemy ograniczenia, o których wiemy, i potencjalne rozwiązania. Prosimy o kontakt w razie problemów innych niż wskazane przez nas poniżej.

Ograniczenia pod względem dostępności strony internetowej https://you-are-eu.europa.eu/, o których wiemy:

 1. Menu nawigacji: Niektóre treści nie zostały odpowiednio zakodowane, aby zapewnić idealny rezultat z zastosowaniem czytnika ekranu. Planujemy rozwiązać ten problem do marca 2024 r. ​
 2. Układ stron: Niektóre nagłówki nie są zgodne z poprawnym układem stron, co może stwarzać problemy dla użytkowników czytników ekranu. Planujemy rozwiązać ten problem do marca 2024 r.