Przejdź do treści głównej
You are EU
Chłopiec widziany z profilu wyciąga ramię w kierunku paneli słonecznych i zbliża do nich dłoń

Wolność, pokój i niezależność energetyczna

Wspólnie możemy tego dokonać

Demokracja, wolność, równość, tolerancja i solidarność. To wartości europejskie, które nas jednoczą. Rosyjska inwazja na Ukrainę pokazała nam, że europejska demokracja, gospodarka i niezależność energetyczna są ze sobą ściśle powiązane. Razem zadbajmy o to, byśmy w Europie produkowali czystą energię odnawialną. Możemy to osiągnąć tylko dzięki wspólnemu wysiłkowi. Brońmy naszych wartości, aby chronić przyszłość naszą i naszych rodzin, klimat i planetę.

You are EU!

 

Co oznacza „You are EU”?

„You are EU” to kampania skierowana do wszystkich Europejczyków. Ma ich zachęcić do angażowania się we wspólne działania i przekuwania dzisiejszych wyzwań w lepszą przyszłość dzięki czystej energii wytwarzanej w Europie. Naszą siłą jest łączące nas pragnienie kształtowania świata, w którym żyjemy. Kampania „You are EU” jest naszym wspólnym zobowiązaniem i liczy się udział każdego z nas. To deklaracja, że jako Europejczycy będziemy wspólnie dążyć do czystej i rodzimej energii. Kampania „You are EU” przypomina, że jest wiele do zrobienia, ale możemy dokonać tego razem dla dobra przyszłych pokoleń. Nasze dzieci i wnuki jasno wskazują nam drogę, którą należy podążać, i wspólny cel, jakim jest ochrona naszej demokracji i gospodarki oraz zapewnienie pokoju i niezależności Unii.

Wolność, pokój i niezależność energetyczna - Chłopiec wyciąga ramię w kierunku paneli słonecznych
Demokracja, różnorodność i ochrona klimatu - Młoda kobieta na tle turbin wiatrowych
Stabilność, szacunek i zielona transformacja - Mężczyzna podłącza przewody, kucając nad panelami słonecznymi
Jedność, bezpieczeństwo i energia odnawialna - Młody mężczyzna opiera się o samochód elektryczny i przegląda swój telefon

© Unia Europejska, 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do niektórych części zostały udzielone UE w drodze licencji warunkowo.

Wspólnie pokazaliśmy, że śmiałym działaniem Europa może wiele dokonać. Ale to nie koniec naszej pracy. Działajmy więc nadal razem. Działajmy skutecznie dziś i przygotowujmy się na jutro.

Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej

You are EU to każdy z nas

Kampania „You are EU” zachęca do działania i inspiruje ludzi ze wszystkich krajów UE. Jako że łączy nasze wartości z ideą transformacji, daje nam możliwość działania w obu tych obszarach. Łączy nas jako Europejczyków. Jednocześnie wyznacza nam kierunek na przyszłość. Zachęca nas do perspektywicznego spojrzenia i umożliwia aktywne kształtowanie przyszłych działań w oparciu o wolność, pokój i solidarność, a także czyste, niezależne źródła energii.

You are EU to każdy z nas.