Přejít na hlavní obsah
You are EU
chlapec, který je vidět z profilu, natahuje ruku k solárnímu panelu

Svoboda, mír a energetická nezávislost.

Společně to dokážeme

Demokracie, svoboda, rovnost, tolerance a solidarita. To jsou evropské hodnoty, které nás spojují. Ruská invaze na Ukrajině nám ukázala, že naše demokracie, hospodářství a energetická nezávislost jsou úzce propojeny. Postarejme se společně o to, abychom měli čistou a obnovitelnou energii – vyrobenou v Evropě. Toho můžeme dosáhnout pouze společným úsilím. Braňme naše hodnoty, abychom chránili naši budoucnost i budoucnost našich rodin a zároveň zajistili ochranu naší planety a klimatu.

You are EU!

 

Význam sloganu „You are EU“

„You are EU“ je výzva adresovaná všem Evropanům, aby se zapojili do řešení problémů, které před námi stojí, a přispěli tak k vytvoření lepší budoucnosti – budoucnosti založené na čisté energii vyrobené v Evropě. Můžeme se při tom opřít o naši sílu, jež vychází z naší společné vize utvářeni světa, v němž žijeme. „You are EU“ je naše odhodlání, tedy závazek Evropanů a Evropanek přispět k této vizi, každý svým vlastním dílem. „You are EU“ je prohlášení, že společně dokážeme přejít na čistou energii vyrobenou v Evropě. „You are EU“ je připomínkou toho, že k dosažení tohoto cíle je ještě třeba vynaložit mnoho úsilí a že společně to pro budoucí generace dokážeme. Perspektiva našich dětí a vnoučat nás nutí soustředit se na cestu kupředu, na náš společný cíl – zachovat naši demokracii, naše hospodářství a především mírovou a nezávislou Unii.

Svoboda, mír a energetická nezávislost - chlapec natahuje ruku k solárnímu panelu
Demokracie, diverzita a ochrana klimatu - mladá žena, v pozadí několik větrných turbín
Stabilita, úcta a zelená transformace - dřepící muž spojuje kabely nad solárními panely
Jednota, bezpečnost a obnovitelná energie - mladý muž se opírá o svůj elektromobil a věnuje se svému telefonu

© Evropská unie 2023. Všechna práva vyhrazena. Některé části jsou předmětem podmíněné licence ve prospěch EU.

Společně jsme prokázali, že když si Evropa věří, umí věci řešit. A naše práce ještě zdaleka není u konce, proto držme pospolu. Přinášejme slíbená řešení a připravujme se na budoucnost.

Ursula von der Leyenová, předsedkyně Evropské komise

You are EU, jako každý z nás

„You are EU“ aktivuje, inspiruje a oslovuje lidi ve všech zemích Unie. „You are EU“ nás posiluje, protože propojuje naše hodnoty s myšlenkou transformace. Spojuje nás jako Evropany a zároveň nám poskytuje orientaci pro budoucnost. Obohacuje nás o zaměření na budoucnost a umožňuje nám aktivně utvářet cestu vpřed na základě svobody, míru a solidarity, a to s čistými a nezávislými zdroji energie. You are EU, jako každý z nás.