Prejsť na hlavný obsah
You are EU
Mladý chlapec zobrazený z profilu naťahuje ruku k solárnemu panelu

Sloboda, mier a energetická nezávislosť.

Spolu to dokážeme

Demokracia, sloboda, rovnosť, tolerancia a solidarita. To sú európske hodnoty, ktoré nás spájajú. Ruská invázia na Ukrajinu nám ukázala, že naša demokracia, ekonomika a energetická nezávislosť sú úzko prepojené. Postarajme sa o to, aby sme mali čistú a obnoviteľnú energiu – vyrobenú v Európe. Tieto ciele môžeme dosiahnuť iba spoločným úsilím. Postavme sa za naše hodnoty na ochranu budúcnosti, klímy a planéty pre vás a vašu rodinu.

You are EU!

 

Čo znamená „You are EU“

„You are EU“ je pozvánka pre všetkých Európanov, aby sa pridali a pomohli zmeniť výzvy, ktorým čelíme, na vybudovanie lepšej budúcnosti s čistou energiou vyrábanou v Európe. Môžeme sa spoľahnúť na našu silu, ktorá vychádza z našej spoločnej ambície formovať svet, v ktorom žijeme. „You are EU“ je náš záväzok ako Európanov, v ktorom sa počíta každý z našich príspevkov. „You are EU“ je odhodlanie spoločne prejsť na čistú a doma vyrábanú energiu. „You are EU“ nám pripomína, že hoci nás čaká veľa práce, spoločne to v záujme budúcich generácií dokážeme. Naše deti a vnúčatá nás nútia hľadieť viac na budúcnosť a na náš spoločný cieľ – ochranu našej demokracie, nášho hospodárstva a našej mierovej a nezávislej Únie.

Sloboda, mier a energetická nezávislosť - Mladý chlapec naťahuje ruku k solárnemu panelu
Demokracia, diverzita a ochrana klímy - Mladá žena pózuje pred veternými turbínami
Stabilita, rešpekt a zelená transformácia - Čupiaci muž prepája dva káble od solárnych panelov
Jednota, bezpečnosť a obnoviteľná energia - Mladý muž opretý o elektrické auto si kontroluje mobil

© Európska únia, 2023. Všetky práva vyhradené. Na niektoré časti je EÚ udelená licencia za stanovených podmienok.

Spoločne sme dokázali, že keď je Európa odvážna, dokáže veľké veci. Naša práca sa však ani zďaleka nekončí, takže držme spolu. Konajme dnes a pripravujme sa na zajtrajšok.

Ursula von der Leyenová, predsedníčka Európskej komisie

Pre všetkých z nás platí: You are EU

„You are EU“ mobilizuje, inšpiruje a oslovuje ľudí zo všetkých krajín EÚ. „You are EU“ nám dáva silu, pretože spája naše hodnoty s myšlienkou transformácie. Spája nás ako Európanov. Zároveň nám ukazuje smer do budúcnosti. Dodáva perspektívu tomu, kým sme a umožňuje nám aktívne formovať našu budúcu cestu na princípoch slobody, mieru, solidarity a s čistými a nezávislými zdrojmi energie.

Pre všetkých z nás platí: You are EU